Escut de l'Ajuntament d'Arenys de Mar
NOTÍCIES
Reconeixements Esportius temporada 2016 - 2017

Es tracta de fer un petit reconeixement als esportistes i equips arenyencs que competeixen dins i fora de la vila.

Volem fer una petita menció a tots aquells esportistes que han assolit un èxit esportiu a nivell comarcal, provincial, autonòmic, estatal, europeu o mundial.


Els diferents campions de les entitats arenyenques de la temporada 2016 – 2017, són:

  • Erik Navarro Lambal de la Penya Apa Anem-hi,  com a tercer classificat del Circuit Maresmenc de Cros en categoria benjamí.
  • Rut Herce Puigduví de la Penya Apa Anem-hi,  com a tercera classificada del Circuit Maresmenc de Cros en categoria aleví.  
  • Ernest Vázquez Maresma de la Penya Apa Anem-hi,  com a segon classificat del Circuit Maresmenc de Cros en categoria benjamí.  
  • Marta Mitjans Muñoz de la Penya Apa Anem-hi,  com a campiona de Catalunya de Cros, com a primera classificada del Circuit Maresmenc de Cros, també primera classificada en el Circuit Gironí de Cros, primera classificada en la Jean Bouin i segona classificada de Catalunya en els 2.000 metres llisos i tot això en categoria aleví.
  • L’equip Mini masculí B del Club Arenys Bàsquet,  es van proclamar campions de la primera lliga de nivell C i de la segona lliga C1 de mini masculí, amb una sola derrota en tota la temporada.  Els seus integrants són: Eric Del Castillo, Pau Estrada, Dídac Vilanova, Pol Geli, Marc Riverola, Jordi Colomer, Miquel Sardiné, Diego Martín, Tomás Paganelli, Adrià Carrillo, i com a entrenadors: Carles Toribio i Imán Karkri.

  • L’equip Sènior masculí B del Club Arenys Bàsquet,  van assolir l’ascens a Primera Catalana, amb una lliga excepcional, aconseguint l’objectiu de pujar de categoria i jugant la Final four al maig.  Els seus integrants són: Arnau Garcia, Dani Riboloni, Dani González, Eugeny Prozorov, Connor Tuxford, Txus Buñuel, Lluís Sanz, Ousama Karkri, Bubba Touré, Adrià Estany, Albert Piñas, Carles Trias, Marc Chacón, i com a entrenadors: Jacob Molina i Carles Toribio.

  • Jesús Rodenas Villegas del Club Pesca Mar-Sport,  com a campió d’Espanya i de Catalunya Mar-Costa en la modalitat de Boia Duo.

  • Jose Antonio Lleida Herrero del Club Pesca Mar-Sport,  com a campió de Catalunya Mar-Costa en la modalitat de Boia Duo.

  • Joan Ramon Martí Coll del Club Pesca Mar-Sport,  com a sots campió d’Espanya en la modalitat de Boia Duo.

  • Albert Gracia Juli del Club Pesca Mar-Sport,  com a sots campió d’Espanya en la modalitat de Boia Duo i campió d’Espanya per equips en la modalitat de pesca amb Boia.

  • Joan Nicolas Paredes del Club Pesca Mar-Sport, com a campió de Catalunya Mar-Costa en la modalitat Llançat U21.

  • Jose Joaquin Gerona Alarcon del Club Pesca Mar-Sport, com a campió de Catalunya en la modalitat d’Embarcació Fondejada.

  • Oscar Ortiz Cardona del Club Pesca Mar-Sport, com a sots campió de Catalunya en la modalitat d’Embarcació Fondejada.

  • L’equip Boia A del Club Pesca Mar-Sport,  van assolir el campionat de Catalunya en la lliga de clubs en la modalitat de Boia.  Els seus integrants són: Jose Antonio Lleida, Jordi Sala i Jesús Rodenas.

  • L’equip Boia B del Club Pesca Mar-Sport,  van assolir el sots campionat de Catalunya en la lliga de clubs en la modalitat de Boia.  Els seus integrants són: Jaume Dausa, Jose Antonio Gonzalez, Joan Ramon Martí i Juan Brea.

  • L’equip Embarcació Fondejada del Club Pesca Mar-Sport,  van assolir el sots campionat de Catalunya en la modalitat d’embarcació fondejada.  Els seus integrants són: David Rojas, Jordi Anglès, David Bertran, Lluís Amoretti, Mario Gonzalez, Albert Ribas, Josep Haro, Jorge Sanchez i Agustí Haro.

  • Roger Mitjans Muñoz de l’AMPA Sinera,  com a primer classificat del Circuit Maresmenc de Cros.

  • L’equip Mini Femení del Club Hoquei Arenys,  van assolir el campionat de Catalunya de la seva categoria. Els seus integrants són: Maria Martinez, Iaza Carrero, Xènia Vidal, Joana Pont, Ivet Joaquin, Mireia Rodriguez i com a entrenador en Marcel Torner i les delegades Irene Carrero i Glòria Dalmau.
  • L’equip Veterà masculí del Club Hoquei Arenys,  com a tercers classificats de la Lliga Catalana de Llaguts i tercers classificats del campionat de Catalunya de llagut. Els seus integrants són: Jordi Rebollo, Jordi Chiva, Jesús Hernandez, Jaume Llorens, Josep Perez, Marc Pujol, Mario Berruezo, Max Rondeau, Joan Tapias i Carles Codina 
  •  Rafael Carbonell del Club Nàutic d’Arenys de Mar, amb l’embarcació Rats on Fire, 1r classificat de la Copa del Rei Mapfre per cinquena vegada consecutivament; primer classificat al Torneig SM la Reina, primer classificat al 44è Trofeig Conde de Godó per sisena vegada consecutiva i el campionat de Catalunya de creuers.  

  •  

  • Alexey Semenov del Club Nàutic d’Arenys de Mar, com a segon classificat del Raid de Quiberon i sisè a la copa del Rei en la modalitat de J80.

  •  Max Rondeau del Club Nàutic d’Arenys de Mar, com a primer classificat a la Guíxols Cup, quart al rànking català i únic regatista en la modalitat d’optimist classificat per la copa i al campionat d’Espanya.

  • Lluc Pérez del Club Nàutic d’Arenys de Mar, com a tercer classificat a la Guíxols Cup i també tercer classificat a la regata de Vilanova en la modalitat de Laser.
  • L’equip Sènior Femení del Club Voleibol Arenys,  van assolir el campionat de primera divisió de Catalunya, campiones de la fase final de Catalunya i campiones de la fase final Nacional i aconseguint així l’ascens a Primera Divisió Nacional. Les seves integrants són: Sara Casas, Rosa Rodriguez, Laura Mateu, Montse Estevez, Marta Pardo, Iria Albert, Marta Miró, Carla Visciglia, Ami Balde, Sandra Solà, Oli Gaig, Leticia Sanchez i com a entrenador, en Gustavo Kunda.


 

Informació publicada el 9 d'octubre de 2017
Compartir:Comparteix al FacebookCompartir a Twitter
Ajuntament d'Arenys de Mar - Riera del Bisbe Pol, núm. 8 - 08350 Arenys de Mar - Tel. 93 795 99 00