Arenys de Mar
Botó que mostra/amaga menú lateral
NOTÍCIES
Resultats electorals a Arenys de Mar. Municipals 2011.
CiU ha tornat a ser la llista més votada, tot i que ha perdut un regidor respecte els resultats del 2007, i es queda ara amb cinc representants. La segona força continua sent el PSC, que manté els seus 4 regidors. ERC sofreix una forta devallada i es queda amb un sol regidor. ICV és la formació més ben parada de les eleccions d'ahir, ja que guanya un regidor i en té, ara, 3. El PP recupera el regidor que havia perdut dos mandats enrere. El BLOC manté el regidor que tenia el VIA, una de les formacions que l'integra. I la CUP aconsegueix entrar a l'Ajuntament, amb un regidor. Cal tenir en compte l'augment dels vots en blanc i nuls en aquests comicis.

Les dades

Escrutini: 100%
Part. 2011: 52,89%
Part. 2007: 55,8%
Blanc: 6,05%
Nul: 3,43%

Vots emesos

Nom del partit-vots-%-regidors

CIU: 1.288 - 22,68% - 5 regidors/res
PSC: 1.245 - 21,92% - 4 regidors/res
ERC: 401 - 7,06% - 1 regidor/a
ICV: 831 - 14,63% - 3 regidors/res
PPC: 745 - 13,12% - 2 regidors/res
Bloc: 318 - 5,60% - 1 regidor/a
CUP: 496 - 8,73% - 1 regidor/a
Blanc: 356
Nul: 202

MESESCIUPSCICVPPCUPERCBLOCBLANCNULS
AJUNTAMENT A1007567424333212420
AJUNTAMENT B1349560605822263418
PRESENTACIÓ A885655502437232110
PRESENTACIÓ B746861603643172113
PRESENTACIÓ C84646047363930245
STELLA MARIS A5555272514920812
STELLA MARIS B56623340233092512
D'EN RIERA A706453382819151512
D'EN RIERA B76825651241821178
BONAIRE A1237161334423233117
BONAIRE B104826932544122248
JOAN MARAGALL A71863830221718227
JOAN MARAGALL B788639533623262517
DOEDES A539344552011201514
DOEDES B6111054651220162616
DOEDES C619654642216112413
Publicat el 22 de maig de 2011
CompartirComparteix al FacebookCompartir a Twitter
^